Pro Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extraterestrii din Seif

3 participanți

In jos

Extraterestrii din Seif Empty Extraterestrii din Seif

Mesaj Scris de Legolas Mar Apr 02, 2013 1:34 am

Extraterestrii din Seif Alien_10f78596b6

Serviciul de informaţii american FBI are o secţiune a site-ului său, numită The Vault – Seiful. În această secţiune a făcut publice în anul 2011 multe documente, printre care se află şi un memo care ar demonstra că extratereştrii au aterizat la Roswell, în New Mexico înainte de anul 1950.

Acest memo, care are titlul “Farfurii zburătoare” şi este marcat ca “Urgent”, a fost trimis directorului FBI de catre Guy Hottel, agent special şi şef al sediului FBI din Washington în 1950.

Hottel dezvăluie că un agent Air Force suţine că “trei aşa-numite farfurii zburătoare au fost recuperate în New Mexico”, şi continuă: “Acestea au fost descrise ca obiecte circulare, cu centrul bombat, de 50 de picioare în diametru (15,24 de metri). În fiecare dintre acestea erau trei corpuri cu formă umană, dar care măsurau numai 3 picioare (0,9144 metri) şi erau îmbrăcate în haine metalice, cu textură foarte delicată”.
TOP 10 SALARII din televiziune: Andreea Esca, lider detașat. Află cât câștigă Mircea Badea, Pavel Bartoș sau Ștefan Bănică
“Guvernul are un radar de mare putere instatat în acea zonă, despre care se crede că afectează mecanismul de control al OZN-urilor”, mai susţinea Hottel.
Şi-a schimbat poziţia
Oraşul Roswell din New Mexico a devenit faimos după ce au existat mărturii cu privire la un OZN care s-ar fi prăbuşit în deşert, lângă o bază militară, pe 2 iulie 1947.FOTO.

Conform unora dintre teorii, autorităţile americane ar fi recuperat cadavrele extratereştrilor şi le-ar fi făcut chiar şi autopsia, dar ar fi muşamalizat cazul, eliberând un comunicat de presă în care scria că “zvonurile despre discuri zburătoare au devenit realitate ieri, când un ofiţer al FBI a reuşit să intre în posesia unui astfel de disc”…
Turist într-o țară interzisă. Imagini rare din Coreea de Nord| GALERIE FOTO
După numai 24 de ore, armata americană şi-a schimbat poziţia oficială şi a spus că “discul zburător” era, de fapt, un balon meteorologic! Incidentul de la Roswell a atras cu adevărat atenţia opiniei publice spre finele anilor ’70, când militari implicaţi în “operaţiune” au început să vorbească.

Presa americană de profil notează că documentul rămâne de departe cel mai important din Seif, deoarece cei care susţin teorii conspiraţioniste cu privire la existenţa extratereştrilor au la îndemână o “dovadă” importantă. De asemenea, tot jurnaliştii comentează că deşi autorităţile au negat în cele din urmă realitatea, “în cele din urmă extratereştrii de la Roswell au devenit realitate, cu ajutorul documentului din Seif”.

Legolas
Legolas
Administrator


Mesaje : 869
Pro points : 100002482
Likes : 35
Avertisment : Fara avertisment
Sex : masculin

https://pro-zone.forumgratuit.ro

Sus In jos

Extraterestrii din Seif Empty Re: Extraterestrii din Seif

Mesaj Scris de Shumy Mier Mai 08, 2013 4:57 am

Mda.. am ramas mirat :aaa:
Shumy
Shumy
Membru Loial
Membru Loial

Mesaje : 88
Pro points : 560
Likes : 2
Avertisment : Fara avertisment
Sex : masculin

Sus In jos

Extraterestrii din Seif Empty Re: Extraterestrii din Seif

Mesaj Scris de Legolas Sam Iun 29, 2013 8:29 am

Eu nu inteleg de ce ne ascund toate lucrurile astea. Ce au de castigat daca ne ascund ?! straight face
Legolas
Legolas
Administrator


Mesaje : 869
Pro points : 100002482
Likes : 35
Avertisment : Fara avertisment
Sex : masculin

https://pro-zone.forumgratuit.ro

Sus In jos

Extraterestrii din Seif Empty Re: Extraterestrii din Seif

Mesaj Scris de Shumy Sam Iun 29, 2013 8:33 am

Mda.. nu au nimic, dar americanii astia.. worried
Shumy
Shumy
Membru Loial
Membru Loial

Mesaje : 88
Pro points : 560
Likes : 2
Avertisment : Fara avertisment
Sex : masculin

Sus In jos

Extraterestrii din Seif Empty Re: Extraterestrii din Seif

Mesaj Scris de AccEOC Sam Iun 29, 2013 8:48 am

Foarte ciudati. Pacat de tara lor.. ca e tare frumoasa. Si mai ales limba.. big grin
AccEOC
AccEOC
Membru Activ
Membru Activ

Mesaje : 34
Pro points : 98
Likes : 0
Avertisment : Fara avertisment
Sex : masculin

https://www.facebook.com

Sus In jos

Extraterestrii din Seif Empty Re: Extraterestrii din Seif

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum