Pro Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum sa creez o super parola

2 participanți

In jos

Cum sa creez o super parola Empty Cum sa creez o super parola

Mesaj Scris de Legolas Mier Mar 20, 2013 10:45 am

Am creat acest topic.. din unele motive pe care o sa vi le spun.
1.Nici eu nu stiam cum sa-mi aleg parola, si aveam ID-urile, si conturile sparte.
2.Este bine sa ajuti.
3.Sa aratam ca si romanii pot ajuta, si sunt destepti !
Este un tutorial.. creat in totalitate de mine ^^.. Enjoy

Deci sa incepem..
Pasul 1: Ne uitam prin jurul nostru, un nume de obiect.. orice.. dar sa aibe peste 10 litere neeaparat.. dar puteti si imbina unele cuvinte.. eu mi-am ales

ProZonePerfection


Pasul2: Ne uitam cate litere/cifre se repeta, si le inlocuim.. mie mi-a iesit

ProZcneSymflxtiqw


Pasul3: Luam un telefon.. clasic de preferinta, care arata numarul si tastele.. si incepem sa inlocuim.. eu unul inlocuiesc la 2-3 litere, cu o cifra.. corespunzatoare literii Ex. 2(ABC) 3(DEF) etc.. uitati ce mi-a iesit

Pr6Z2n3Sym39ti7w


Pasul4: Ne uitam la cifrele care se repeta.. in cazul meu se repeta 3-ul.. inlocuim cu alta cifra.. daca nu mai avem cifre, cu o litera pe care nu o avem.. ca doar nu e tot alfabetul big grin

Pr6Z2n3Sym59ti7w


Pasul5: Mai adaugam un simbol.. ceva orice, care sa fie greu.. unul sau mai multe, depinde cat de "DURA" vreti sa fie parola.. din partea mea puteti sa le adaugati si pe toate, doar sa nu uitati parola tongue Ia uite ce mi-a iesit..

Pr6Z2n3Sym59ti7w!%$


Pasul6: O ultima verificare.. la litere si la cifre, sa nu se repete absolut nimic !

Pasul7: Inainte sa bagati parola, verificati sa nu aveti keylogger.. recomand Kaspersky Internet Protection

Pasul8: Copiati parola undeva, pe o foaie, si o lipiti intr-o carte.. ceva de care sa nu uitati, in caz ca nu mai stiti parola.

Pasul9: Acum puteti sa inlocuiti parola noua, cu cea veche !

*** Atentie *** Nu folositi aceasta parola !
*** Atentie *** Nu folositi aceeasi parola, la mai multe conturi!
Legolas
Legolas
Administrator


Mesaje : 869
Pro points : 100002482
Likes : 35
Avertisment : Fara avertisment
Sex : masculin

https://pro-zone.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum sa creez o super parola Empty Re: Cum sa creez o super parola

Mesaj Scris de Shumy Sam Iun 29, 2013 8:38 am

Functioneaza ! Nu mai mi-au spart ID-ul de messenger de foarte mult timp ! big grin . Inainte mereu mi-l spargeau..
Shumy
Shumy
Membru Loial
Membru Loial

Mesaje : 88
Pro points : 560
Likes : 2
Avertisment : Fara avertisment
Sex : masculin

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum