Pro Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poveste 1

In jos

Poveste 1 Empty Poveste 1

Mesaj Scris de xLittlePandax Mar Mar 26, 2013 9:06 am

O poveste reala pe care am auzit-o de la un prieten. El are 15 ani si munceste la tara la o familie.Adica are grija de animale si altele. Si intr-o noapte dupa ce termina el de muncit (nu stiu ce ora dar era bezna afara) pleaca acasa, merge pe drum normal si pe urma tre s-o ia pe ulita unde nu e lumina decat cea reflectata de luna. Merge el ce merge pana ajunge pe la jumatatea drumului si trebuie sa treaca calea ferata numai ca el nu trece deoarece aude ceva in spatele lui, ceva foarte tare, un zgomot de animal da foarte ciudat, de nedescris (ceva in genu de o combinatie a mai multor animale). Acesta se intoarce si vede in spatele sau dupa gardul din stanga lui o "creatura", era un fel de animal, un fel de lup numai k mult mai mare cu picioarele foarte lungi si indoite invers (nu mai stiu ce culoare avea exact). Imediat ce l-a vazut s-a speriat si a inceput s-o ia la fuga, in acelasi timp uitaandu-se in spate si vede cum "creatura" incepe si ea sa alerge da din sarituri adik sarea vreo 20-39 metri de o data si cand ajunge la garda isi ia avat si sarea pana peste gardul din cealalta parte adica extrem de mult. Noroc ca prietenul meu statea la prima casa de langa linia ferata si a ajuns repede si s-a inchis bine in casa. Apoi mi-a spus ca cica cainele a latrat toata noaptea de parca turbase si ca auzea intr-una batai la usa si la geam si diferite zgomote ciudate. A doua zi dimineata cainele umbla prin curte lantul in care era tinut disparuse...

SURSA: roportal.ro
xLittlePandax
xLittlePandax
Membru Expert
Membru Expert

Mesaje : 253
Pro points : 3110
Likes : 3
Avertisment : Fara avertisment
Sex : feminin

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum